Proběhlé akce » Výcvikový den Kosova Hora 13. června 2015

Příspěvek byl zveřejněn dne 20.6.2015.

Úroveň účastníků se velmi lišila. Byli zde ti nejzkušenější, od kterých bychom se sami mohli mnoho naučit, ale i úplní začátečníci. Naším cílem bylo věnovat se především začátečníkům a pomoci jim s přípravou na zkoušky. I přes téměř nesnesitelné vedro se nám podařilo přemluvit pejsky ke spolupráci, projít předem našlapané stopy a postupně jsme zvládli i další zkouškové disciplíny. S pracovní úrovní skupiny jsme byli velmi spokojeni, ale bylo samozřejmě poznat, kdo s pejskem již pravidelně trénuje a kdo bude muset do podzimu více zabrat. Ale u všech je na čem stavět a času na dopilování je zatím dostatek. 

Velkou odměnou byla závěrečná návštěva obůrky, kde všem mírně stoupal adrenalin, protože si všichni vyzkoušeli reakci svého psa v přímém kontaktu s divočákem. Psy obůrka velmi bavila, hlásili, co jim síly stačily a většina se v ní pohybovala s respektem a dokázala si od bachyně zachovat dostatečný odstup, což je důležité.

Po parném, vysilujícím dni byla třešničkou na dortu návštěva restaurace, kde jsme se svěle najedli.

S přípravou na zkoušky jsme teprve na začátku, ale je patrné, že se nám sešla velmi šikovná skupina psů a jejich majitelů. Přirozené chování psů v obůrce ukázalo, že genetika funguje dobře a poděděné pracovní vlohy jsou v pořádku. Zbývá tedy už "jen" individuálně zapracovat na nedostatcích, potrénovat, a na pozdim nás čekají zkoušky.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli výcvikový den uskutečnit. Za velmi kvalitní fotodokumentaci celé akce patří zvláštní poděkování Anetce Skálové a Báře Dančové, které skvěle zachytily atmosféru výcvikvého dne. Jejich fotky si můžete prohlédnout na těchto odkazech: Anetka S. , Bára D.

Všem zúčastněným moc děkujeme za důvěru a za nasazení, se kterým se pustili do výcviku.

Přejeme všem pěkné léto, Lovu zdar! a těšíme se na viděnou na přístím setkání,
 

Jana Nováková a Jirka Němec.


TOPlist