Klub chovatelů švýcarských honičů
IMG
Drobečková navigace

Úvod > Výcvik a lov > Běh se psem - Canicross

Běh se psem - Canicross

Canicross je druh terénního sportu, kde je pes spojen vodítkem s běžcem. Canicrossu je pro každého, kdo vlastní psa jakéhokoliv plemene či vzrůstu. Je to skvělé jak na zlepšení kondice psa, ale i sebe. Pes bude spokojený a unavený a také posílíte svůj vzájemný vztah při společné aktivitě, ze které budete mít oba radost.

Začít s tréninkem canicrossu je možné cca od 9. - 12. měsíce věku psa – je důležité, aby byl pes po mentální i fyzické stránce natolik vyspělý, aby trénink zvládl. Základem úspěchu je prostě to, aby to vašeho psa bavilo. Naši psi, jakmile vidí postroje, začnou radostně výt a už vědí, že se jde běhat.
Důležité je mít správné vybavení – dobře padnoucí postroj pro psa a vodítko s amortizérem (jedná se o pružné vodítko, které tlumí nárazy mezi vámi a psem a tím šetří vaši páteř i páteř psa). Běžec má na sobě sedák nebo opasek, kterým je spojen tímto vodítkem s postrojem psa.

My s našimi psy pravidelně jezdíme na závody HDR – Hard Dog Race a EDR – Extreme Dog Race a vedeme k tomu i naše děti. Švycký honič je pro svou vytrvalost, nekonfliktnost a oddanou aktivní povahu ideální parťák na tento druh sportu. Zvládnou s námi i vodní překážky a to voda není zrovna v jejich oblibě.

Canicross