Klub chovatelů švýcarských honičů
IMG

Aktuálně

BZH 2024 Vážení členové klubu, 
Klubová výstava KCHŠH 2024 Vážení členové klubu,
Speciální výstava KCHŠH Vážení členové klubu,
Informace v sekci výcvik a lov Vážení členové klubu,
Členská schůze KCHŠH Vážení členové klubu,  

Švýcarský honič

Plemeno, které chováme, patří do nejpočetnější a nejstarší skupiny loveckých psů – honičů. Je to plemeno s nejvšestrannějšími vlastnostmi, které velmi ochotně hledá zvěř s nosem blízko u země na velké ploše a velmi ochotně, vytrvale a hlasitě tuto zvěř sleduje. I v těch nejtěžších podmínkách zvěř najde rychle, hlasitě ji honí, případně zastaví a dokonce dokáže postřelenou či raněnou zvěř dohledat. Plemeno, které je neobyčejně přizpůsobivé a na rozdíl od ostatních druhů psů žije velmi rádo ve smečkách, ať už psích, nebo lidských. A přesně tohle všichni instinktivně vnímáme. Vždyť kolik z nás si pořídilo pouze jednoho švýcarského honiče a po soužití s ním došlo k závěru, že mít pouze jednoho nestačí ani jemu ani nám.

Chováme tedy překrásné, ušlechtilé, lovecké plemeno, i když z valné většiny už jen jako vynikajícího společníka, který miluje nás i naše děti. A bez něhož už si nedokážeme svůj život ani představit.

Nezlobme se na něj, když neposlouchá. Nezlobme se na něj, když nám uteče. Nezlobme se na něj, když je příliš hlasitý. On to nedělá nám pro zlost. Dělá to proto, že je HONIČ. A to jeden z nejlepších.

IMG