Klub chovatelů švýcarských honičů
IMG
Drobečková navigace

Úvod > Výcvik a lov > Proběhlé akce > Klubové barvářské zkoušky honičů 2018

Klubové barvářské zkoušky honičů 2018Datum konání:
25.8.2018

FOTO BZH 2018 Barbora Dančová

 

Dne 25. 08. 2018 se v Lučinách konaly Klubové barvářské zkoušky honičů, kterých se zúčastnilo celkem 6 psů, z toho dva bernští honiči - Apache Al Pacino Bencilla (vůdce Tomáš Franěk) a Diana Lady Dorotte (vůdce Barbora Dančová), fenka švyckého honiče Ivaline Lady Bardotte (vůdce Martin Půlpán), dále pak slovenský kopov, polský honič a jezevčík.  

Na rozdíl od loňských BZH nás v Doupovských horách letos přivítalo příznivější počasí. Citelně se sice od předešlých horkých dnů ochladilo, ale pršet začalo až na úplný závěr zkoušek a vyhlášení výsledů.

Po příjezdu všech zúčastněných se za účasti trubačů konalo slavnostní zahájení s představením psů, jejich vůdců a rozhodčích. Následně jsme se všichni přesunuli na místo konání samotných zkoušek, kde na nás čekaly již připravené stopy. Po krátkém úvodu a zopakování organizačních a zkušebních informací proběhlo rozlosování a nastoupilo se k plnění zkušebních disciplín. Na Apachovi Al Pacino Bencilla a Dianě Lady Dorotte bylo znát, že zkoušky již jednou absolvovali a jejich práce na stopě byla přímo ukázková, ale i Ivaline Lady Bardotte, coby nováček, si se stopou dobře poradila. Disciplínu odložení a vodění zvládli pak všichni výborně. Za pěknou práci byli všichni tři švýcarští honiči odměněni I. cenou, Apache Al Pacino si navíc odnesl titul CACT a Diana Lady Dorotte titul res. CACT. Na závěr zkoušek proběhlo celkové hodnocení všech disciplín a celých zkoušek. Rozhodčí P. Mašek, R. Hasenhӧrl a M. Füleky  zhodnotili letošní BZH jako velmi úspěšné, jelikož všech 6 psů absolvovalo zkoušky v I. ceně a poděkovali tak všem vůdcům za dobrou přípravu svých psů a popřáli jim spoustu loveckých úspěchů. I my všem zúčastněným blahopřejeme.

Nikola Füleky – výcvikářka klubu